Konstrukcje dla amatorów – Ploter frezujący (hobby, reklama)

Chcielibyśmy zaprezenotwać koncepcję upowszechnienia prostych rozwiązań i zrozumienia możliwości dostępnych każdemu majsterkowiczowi oraz edukacji podstawowej w temacie CNC.

     Nie mamy zamiaru komukolwiek narzucać swoich rozwiązań konstrukcyjnych, lecz chcę pokazać, iż nie trzeba być inżynierem ani wybitnym fachowcem po drogich kursach i szkoleniach, by zacząć swoją przygodę z technologią CNC, która jest wszech obecna w dzisiejszej dobie oraz nięzbędna przy obróbce różnorakich materiałów ( np. drukarka 3D, ploter termiczny i laserowy, wycinarka plazmowa i itp. )

    Współczesny świat technologiczny, stworzył specjalizacje, które praktycznie są zarezerwowane dla ludzi posiadających jakikolwiek dyplom podkreślający wykształcenie, – czym zamyka się dostęp innym kreatywnym i pomysłowym ludziom.

    Swego czasu, przykładowo; komputer i drukarka, fotograficzny aparat cyfrowy i kamera, spowodował otwarcie i upowszechnienie wiele zawodów amatorom/pasjonatom, którzy na swym koncie nie mieli profilowanego nauczania oraz studiów w takich dziedzinach jak np. informatyk, grafik, fotograf i itp.

     Obecnie, CNC jest technologią również dostępną szerszym gronom, lecz niestety kreowaną, jako ściśle specjalistyczną i obwarowaną zależnościami określonymi przez firmy czy też różnej maści korporacje.

    Niestety przełamanie monopolu na CNC nie jest takie proste i tu nie chodzi o dostępność maszyn, oprogramowania czy też pracy zarobkowej, – lecz o … mentalność. Wmawia się, że; nowe, metalowe i renomowane jest … JEDYNE !

    Żadna sztuka mieć; nowe, metalowe i renomowane – to kwestia kasy i odpowiedzi na pytanie; „ chcesz budować wahadłowce kosmiczne, czy realizować swoje potrzeby techniczne i zarabiać przy miń wkładu ? ”

0