Roland SolJet Pro IV XR-640

Produkcja – Perfekcja!

To jest to co dostajesz z nowym SOLJET Pro 4 XR-640. Jest to najszybszy, najmocniejszy ploter drukująco-tnący Rolanda kiedykolwiek wyprodukowany. Ploter ten wprowadza nową erę jakości, precyzji i wydajności.
Pro 4 XR-640 ploter eko/mild-solwentowy zapewnia zarówno większą wydajność i niezrównaną jakość obrazu dzięki dwóm głowicom DX6, symetrycznie ułożonym kolorom oraz atramentom najwyższej jakości Bordeaux.

Dwie głowice XR-640 pozwalają na 7 lub 8 kolorową konfigurację oraz pomagają wyeliminować paskowanie spowodowane dwukierunkowością. Nowe zaawansowane opcje atramentu takie jak jasny czarny, mocnokryjący biały oraz metaliczny powodują, że jest to maszyna o klasę wyżej od innych ploterów drukujących. Wszystko to przekłada się na niesamowite osiągi maszyny. W przypadku zalania naszym atramentem ekosolwentowym Bordeaux Prime-Eco
nie jest konieczne profilowanie maszyny pod alternatywny atrament, ponieważ atramenty Bordeaux są zgodne kolorystycznie i chemicznie z atramentem oryginalnym Eco-Sol Max. Dzięki tej zgodności można korzystać z oryginalnych profili kolorystycznych oraz wszystkich funkcji oprogramowania RIP. Koszty wydruku utrzymują się średnio na poziomie 3,5zł / m2. W razie potrzeby większej odporności wydruków na mechaniczne zarysowania stosujemy atramenty mildsolwentoweBordeaux Prime PRMS3.

Wysoka wydajność

XR-640 drukuje do 49m2/h w trybie jednopasowym. Zintegrowanie cięcie umożliwia łatwe i szybkie cięcie po obrysie bez konieczności zdejmowania materiału z plotera. Przekonaj się sam!

Konfiguracje atramentu

  • CMYKLcLm + Light Black
  • CMYKLcLm + Biały + Metallic
  • CMYKLcLm + Light Black + White
  • CMYKLcLm + Light Black + Metallic

Głowice drukujące

XR-640 wykorzystuje najnowsze osiągnięcia w technologii głowic piezoelektrycznych. Do druku wykorzystywane są 2 głowice drukujące 8 kanałów każda z 180 dyszami na kanał. Głowice są umieszczone w linii drukując 7 różnymi wielkościami kropli, które umożliwiają lepsze stopniowanie kolorów i większe nasycenie w fotograficznych i wysokojakościowych wydrukach. Kolory ułożone w symetrycznej konfiguracji w każdym z 4 konfiguracji atramentu praktycznie eliminują problem paskowania w trybie dwukierunkowym.

 

 

 

Specyfikacja:
ModelXR-640
Technologia drukuPiezoelektryczna
Rozdzielczo˜†1440dpi
Szeroko˜† drukumaksymalnie 1600mm
Dokˆadno˜†Margines bˆ©du mniejszy ni¾ ?0.3 % przebytego dystansu
Parametry rolki materiaˆuMaksymalna ˜rednica rolki materiaˆu: 35,85 cm —rednica gilzy materiaˆu 50.8mm lub 76.2 mm Maksymalna grubo˜† materiaˆu: 1.0 mm Maksymalna waga materiaˆu 45kg
Akceptuje media259 do 1625mm
AtramentBordeaux PrimeEco lub PRMS3
Pojemność220ml lub 440ml lub alternatywny atrament - 1 litr
MarginesyKraw©d« przednia: 96.5 mm , Tylna: 90 mm, Lewa i prawa: 10 mm Margines mi©dzy stronami: 0-100 mm
Prowadzenie mediówAutomatyczne przewijanie, odcinanie materiaˆ¢w, nawijarka.
Sensor medi¢wDwa, front i tyˆ stoˆu drukuj¥cego
Prze˜wit gˆowicyGˆowica regulowana w 2 zakresach
CzyszczenieAutomatyczne lub r©czne z pulpitu plotera
PortEthernet 10Base-T lub 100Base-TX
Zasilanie100V ? 240V ? 10% 50/60Hz
Pob¢r pr¥duPodczas pracy: 1530W (4.2A), w stanie czuwania: 47W
—rodowiskoTemperatura: 20 ? 30øC, Wilgotno˜†: 40-60% ( bez kondensacji)
Wymiary2948[Sz] x 1214[Gˆ] x 1260[W] mm
Waga205 kg
Podgrzewany st¢ˆ3 stopnie grzania: Pre i Print heater 30-50øC Dryer: 30-55øC
AkcesoriaRoland VersaWorks / Kabel zasilaj¥cy / Butelka na zlewki / Wymienne no¾e / Zestaw czyszcz¥cy /

Zaawansowany System Cyrkulacji Atramentu

Plotery XR-640 zostały wyposażone w zaawansowany system cyrkulacji atramentu, który zapobiega osiadaniu barwnika w kolorze srebrnym i białym przez co zmniejsza straty atramentu nawet o 84%. System ten zapewnia również natychmiastową gotowość maszyny do pracy zaraz po włączeniu.

Sztywne podawanie mediów
XR-640 zapewnia stabilne podawanie materiału dzięki precyzyjnym i solidnym stojakom do rolek z materiałem. Zakładanie i zdejmowanie rolek jest łatwe nawet w przypadku najcięższych rolek. Dzięki maksymalnemu obciążeniu 40kg (w praktyce sporo więcej) bez problemu założymy na ploter najcięższe rolki baneru bez ryzyka uszkodzenia mechanizmu odwijania.

images21

images21a

images21ai

images21aii

0
Ricoh - realizacja1